Ilość widzów: ok. 35

Data: niedziela, 06 maj 2018 11:00

Lokalizacja: Plewiska

Niedzielny poranek w Plewiskach zapowiadał sie nad wyraz ciekawie. Spotkać sie miały Szturm Junikowo z NKS Niepruszewo.

Oba zespoły nie ukrywają ambicji sięgających awansu do Klasy Okręgowej. Szturm po kiepskim początku sezonu ruszył mocno do przodu, a wiosną gra juz bardzo dobrze. W ostatniej kolejce pokonali nawet na wyjeździe Orła Granowo co już definitywnie pokazało, że ekipa na awans jest mocna. NKS to beniaminek, ktory robi furorę i cały czas jest praktycznie w samym czubie tabeli. Po sobotniej porażce LZS-u Wronczyn w Michorzewie w przypadku wygranej ze Szturmem zespół z Niepruszewa mógł zostać liderem tabeli.

Mecz od początku był dobrym, szybkim widowiskiem, z przewagą gospodarzy. Stworzyli sobie dwie dogodne okazje do prowadzenia, ale żadna z nich nie przyniosła sukcesu. Po 10 minutach do głosu zaczęli dochodzić goście. Najpierw groźnie głową uderzał Piotr Palacz, a cztery minuty później Wojciecha Sysiaka przed polem karnym sfaulował Rafał Szymański. Sędzia faul odgwizdał, ale pozostaje pytanie, czy nie powinien obrońcy Szturmu wyrzucić z boiska, bo gracz gości był już sam na sam z bramkarzem. Sędzia jednak pokazał tylko żółtą kartkę. Do rzutu wolnego poszedł Jonasz Jeżewski i ładnym strzalem umieścił piłkę w bramce. NKS jeszcze przez chwilę przeważał na boisku, ale potem do głosu znowu doszli gospodarze. Zaowocowało to dwiema bramkami. W 24 minucie dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Bartłomiej Sowiński i z bliskiej odległości uprzedzając bramkarza wyrównał stan meczu, a cztery minuty później mieliśmy drugi tego dnia gol z rzutu wolnego. Przepięknym strzałem z 25 metrów popisal się Bartosz Wasielewski i było 2:1 dla Szturmu. Do końca pierwszej połowy nie odntowaliśmy juz groźniesjzych sytuacji, a tempo meczu trochę spadło.

Druga połowa także zaczęła się od wolniejszej gry. Wyglądało to jakby obie strony czekały na ruch przeciwnika. W 57 minucie po rzucie rożnym dla gości uderzał Wojciech Sysiak, ale strzał ten obronił golkiper miejscowych. W 62 minucie mecz jednak praktycznie się zamknał. Prawą stroną ruszył Wasielewski, akcja ta nie zakończyła się strzałem, ale udało się uzyskać rzut wolny przed polem karnym. Do piłki podobnie jak w piewrszej połowie podszedł Wasielewski i ponownie zaskoczył Dawida Pijanowskiego, czyli bramkarza gości. Mieliśmy 3:1. Trzy minuty później Wasyl mógł skompletować hattricka, ale w akcji sam na sam lepszy okazal sie golikper gości. Goście próbowali jeszcze ratować mecz i parę razy pocisneli do przodu, ale nic z tych akcji nie wynikało. Warto jednak zauważyć, że prawdopodobnie w 82 minucie należał im się rzut karny, ale gwizdek sędziego zamilczał. Rzut karny jednak w tym meczu jeszcze oglądaliśmy, ale dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Skowroński i ustalil tym samym wynik meczu na 4:1.

skrót meczu - Damian Adamczak:

Był to całkiem dobry mecz, a trzu gole bezpośrednio z rzutów wolnych to już pokaz naprawdę wysokiego poziomu. Graczem meczu bez wątpienia został Bartosz Wasielewski ze Szturmu Junikowo. NKS nie wykorzystał więc szansy wskoczenia na fotel lidera, a Szturm po tej kolejce jest już na miesjcu trzecim. Sytuacja w tej grupie jest naprawde ciekawa i cały czas pierwsza siódemka może śmialo myśleć o promocji wyżej. Wygląda na to, że emocje będą tu do ostatniej kolejki.

Szturm Junikowo - NKS Niepruszewo 4:1 (2:1)

Bartłomiej Sowiński 24, Bartosz Wasielewski 28, 62, Dawid Skowroński 90 karny - Jonasz Jeżewski 15