Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 60

Data: niedziela, 29 kwiecień 2018 11:00

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Niedzielny pojedynek pomiędzy Tarnovią III, a KS Kąsinowo zapowiadał się niezwykle interesująco w kontekście sytuacji w górnej części ligowej tabeli w grupie 2. Obie drużyny nadal w grze o awans, dlatego bezpośrednie pojedynki między zainteresowanymi stronami na pewno będą miały niemałe znaczenie w ostatecznym rozrachunku.

Od pierwszych minut widać było, że to gospodarze chcą przejąć inicjatywę i zdobyć jak najszybciej bramkę dającą prowadzenie, ale przyjezdni tylko czekali na ich błąd, aby następnie wyprowadzić skuteczną kontrę. Bliżej osiągnięcia celu byli jednak zawodnicy Tarnovii, najpierw świetne podanie Artura Dorny z głębi pola do Piotra Gąski, ten jednak przegrywa bezpośrednio pojedynek z bramkarzem gości. Po chwili miękka wrzutka w pole karne Michała Opałki, z volleya uderza Maciej Frankowski, ale świetnie między słupkami spisuje się Dariusz Pawlak. W końcu doczekaliśmy się również odpowiedzi KS Kąsinowo, bardzo dobre dwójkowe rozegranie Pińczuk - Nabzdyk, ten drugi zagrywa do Patryka Władysiaka, którego strzela z bliskiej odległości, skutecznie broni jednak Tomasz Figlerowicz. Po chwili kolejna sytuacja dla przyjezdnych, Remigiusz Pińczuk odbiera piłkę w środku pola, podaje do Jarosława Nabzdyka, który wypuszcza kolegę do boju świetnym prostopadłym podaniem między dwóch obrońców. Ostatecznie gospodarzy ratuje bramkarz. W końcu w 27 minucie doczekaliśmy się pierwszego gole, błąd w rozegraniu od własnej bramki gości wykorzystuje Kamil Krzyżan i daje prowadzenie ekipie z Tarnowa Podgórnego. Tym razem na odpowiedź drużyny z Kąsinowa nie trzeba było czekać zbyt długo, przed świetną okazją do wyrównania po podaniu od Jarosława Nabzdyka stanął Radosław Wachowiak, ale interwencją meczu popisał się w tej sytuacji golkiper miejscowych - Tomasz Figlerowicz. W 33 minucie mieliśmy już 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego samobójcze trafienie zalicza Sebastian Ludwiczak. W tym momencie gra gości posypała się kompletnie, w przeciągu trzech minut popełnili dwa błędy, które na kolejne trafienia dla Tarnovii zamienił Kamil Krzyżan kompletując tym samym hat-tricka. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie pierwszej połowy mógł zdobyć czwartego gola, ale skutecznie interweniował Dariusz Pawlak i na przerwę to gospodarze schodzili w lepszych nastrojach prowadząc 4:0.

Druga połowa to już o wiele spokojniejsze tempo, gospodarze kontrolowali grę nie forsując zbytnio tempa. Prowadząc 4:0 mogli sobie na to pozwolić. Trenerzy dokonywali kolejnych zmian dając pograć swoim rezerwowym. Wejście smoka zaliczył joker w talii trenera z Tarnowa Podgórnego - Szymon Nowacki, który raptem 2 minuty po wejściu na murawę popisał się ładnym uderzeniem z volleya i powiększył prowadzenie miejscowych. Warto dodać, że zdobywca piątego trafienia dla Tarnovii to nominalny bramkarz, ale w tej sytuacji pokazał, że gra nogami jest u niego na należytym poziomie. Pomimo niekorzystnego rezultatu drużyna z Kąsinowa cały czas dążyła do zdobycia bramki honorowej, najbliższy tego był Remigiusz Pińczuk, który dostał świetne podanie w uliczkę, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę wysoko nad bramką. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, którą niecelnym strzałem zakończył Damian Szurgot. Kropkę nad przysłowiowym "i" postawił w tym spotkaniu Szymon Nowacki zdobywając w 89 minucie swoją drugą bramkę i ustalając wynik spotkania na 6:0.

Mecz mógł się podobać, obfitował w sytuacje bramkowe i sporo ciekawych akcji. Tarnovia III niedzielną wygraną mocno zaakcentowała chęć awansu, natomiast pomimo porażki Kąsinowo jest nadal w grze i kolejne mecze będą dla nich kluczowe bo Serie-A jest na wyciągnięcie ręki.

Tarnovia III Tarnowo Podgórne : KS Kąsinowo 6:0 (4:0)

K. Krzyżan (27', 34', 36'), S. Ludwiczak (33' sam.), Sz. Nowacki (57', 89').

Tarnovia III Tarnowo Podgórne: T. Figlerowicz, D. Szurgot, M. Frankowski (Sz. Nowacki 55'), A. Dorna, K. Krzyżan (K. Korczyński 46'), M. Opałka (Ł. Stachowiak 75'), H. Szymkowiak (J. Skotnicki 38'), K. Królski, D. Przybylski, P. Gąska (T. Plewa 70'), M. Kubicki.

KS Kąsinowo: D. Pawlak, J. Nabzdyk (M. Cempel 75'), P. Władysiak (J. Gliszczyński 65'), R. Wachowiak, S. Ludwiczak, M. Kotliński, F. Kobyliński, Ł. Mania (R. Guźniczak 80'), K. Kaczmarkiewicz, M. Fontowicz (S. Biskupski 25'), R. Pińczuk.