Grupa: Poznań III

Ilość widzów: ok. 40

Data: sobota, 14 kwiecień 2018 17:00

Lokalizacja: Skórzewo

W sobotnie popołudnie w Skorzewie, miejscowi Canarinhos chcieli zrobić kolejny krok w kierunku awansu do Klasy Okręgowej. Przeszkodzić im w tym przyjechał spadkobierca tradycji Polonii Nowy Tomyśkl, czyli Nowotomyska Akademia Piłkarska.

Canarinhos był świeżo po efektownej wygrane 3:1 w Niepruszewie, co na pewno napędzało ich na dalszą część sezonu i walkę o awans. NAP to lub, który wiosne patrząc na tabelę ma spokojną. Spaść nie ma jak, awansować za bardzo też, więc pozostaje budować spokojnie zespół na kolejne rozgrywki. Jasnym więc było, że to gospodarze byli faworytem tego meczu.

I widać to było faktycznie od samego początku. Gospodarze pierwsza groźną akcję przeprowadzili już w 3 minucie, ale strzał Marcina Pawlaka minął prawy słupek bramki. Canarinhos cały czas przeważali, aż w końcu udało się to wykorzystać w 13 minucie, gdy strzał Jarosława Kurdzieko niemalże z linii pola karnego wpadł do bramki. Było więc zasłużone 1:0. Po tej bramce trochę do przodu poszli goście i w 20 minucie stworzyli sobie pierwszą w miarę groźną sytuację, ale strzał Mikołaja Starzaka zza pola karnego przeleciał nad bramką. Trzy minuty później gospodarze prowadzili juz 2:0. Wszystko po tym jak sędzia podyktował dla nich rzut karny za faul. Jedenastkę na bramkę zamienił ponownie kapitan zespołu, czyli Kurdzieko. Do końca polowy mecz był raczej spokojnym widowiskiem. Wyglądało to tak jakby obie strony pogodziły się juz z wynikiem i czekały aby rozejść się do domów.

Druga połowa od początku to ponownie przewaga gospodarzy. Swoje szanse mieli Marcin Kaczmarek oraz Martin Jensen, ale żaden z nich nie trafił do bramki. Szansę na hattricka mial Kurdzieko w 65 minucie, gdy wykonywał rzut wolny z osiemnastego metra. W 72 minucie gracze gospodarzy zdobyli trzecią bramkę, ale sedzia jej nie uznał. I to był błąd. Przy rzucie wolnym cały czas na spalonym znajdował się Krystian Mroczkowski, ale bramke głową zdobył nie on, a Adam Przygodzki. Sędzia ewidentnie pomylil zawodników i numery 16 z 18 i gola nie uznał.

Gracze z Nowego Tomyśla dwa razy groźnie odnaleźli się w polu karnym, ale w obu przypadkach pomimo zamieszania nic groźnego się nie wydarzyło. Najlepszą okazję miał Patryk Rakowski, ale jego lob zamiast w bramce znalazł sie w rękach bramkarza gospodarzy. Canarinhos wyszli na prowadzenie 3:0 w 85 minucie gdy szybką kontrę wykorzystał Adam Przygodzki O ile prawie cały mecz prowadzony był w spokojnym tempie i bez większych emocji to na końcu się one znalazły. Najpierw gdy wszyscy myśleli, że sędzia wskaże na rzut karny dla gości, ale zamiast tego arbiter odgwizdał faul na bramkarzu, a potem już dosłownie w ostatniej minucie meczu, gdy sędzia tego karnego odgwizdał, ale dla gospodarzy. Wzbudziło to lawinę niezadwolenia graczy z Nowego Tomyśla i ławki. Z decyzją najbardziej pogodzić nie mógł się Kharlov, ktory został usunięty z boiska za krytkowanie decyzji sedziego. Z boiska poszla nawet komenda na ławkę aby nie podpisywać protokołu, gdyż sędzia robi sobie jaja. Karny jednak został gwizdnięty, na bramkę zamienił go Jensen, a sędzia chwilę potem zakończył mecz.

Canarinhos wygrali więc 4:0 i coraz śmielej dobijają sie do czołówki ligi. Pokazali, że są gotowi na walkę o awans do Klasy Okręgowej. NAP dzisiaj nie pokazał praktycznie nic. Gracze z Nowehgo Tomyśla mogą się cieszyć, że w tym sezonie z ligi spada tylko jeden zespół, inaczej ich sytuacja taka wesoła by na pewno nie była.

Canarinhos Skórzewo - NAP Nowy Tomyśl 4:0 (2:0)