Grupa: Poznań Wschód

Ilość widzów: ok. 200

Data: niedziela, 08 kwiecień 2018 14:00

Lokalizacja: Kamionki

W niedzielne piękne popołudnie na wypełnionym po brzegi obiekcie w Kamionkach przyszło nam oglądać starcie miejscowej Avii z ekipą DWL.

Dla gospodarzy był to pierwszy mecz rundy przed własną publicznością i na pewno piłkarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przy tak sporym audytorium. Goście mieli na pewno jeden cel, trzy punkty i zmazanie plamy po zeszłotygodniowej porażce z Orkanem Jarosławiec.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy ku pamięci zmarłego rano Henryka "Lulusia" Zakrzewicza, osoby którą każdy interesujący się Lechem kojarzy. Pierwsze minuty to bardzo ostrożna gra z obu stron. Żadna z drużyn nie chciała się zbytnio otworzyć, aby nie narazić się na groźną kontrę. Dopiero po upływie 15 minut spotkanie się ożywiło i licznie zgromadzona publika mogła być świadkiem na prawdę szybkiego widowiska. Momentami przypominającego mecz tenisa ziemnego (piłka w lewo, wzrok kibiców w lewo, piłka na prawą stronę, a za nią wzrok kibiców). Zawodnicy obu ekip stwarzali sobie okazje pod bramką rywala, niestety w końcowej fazie brakowało albo zamknięcia akcji, albo mocniejszego strzału. Tak w skrócie można podsumować pierwszą odsłonę. Do przerwy 0:0.

Drugą odsłonę bardziej ochoczo rozpoczęli goście z Wiary Lecha, niestety brakowało nadal skuteczności. Pomimo szybkiego tempa i uważnej gry obu ekip to przyjezdni sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych. Wreszcie w 60 minucie mogliśmy zaobserwować pierwszą na prawdę groźną sytuację w tej części meczu, strzał Michała Niedźwiedzkiego mija jednak minimalnie słupek bramki Avii. Kilka minut później chyba najgroźniejsza akcja gości w tym spotkaniu, strzał z około 30 metrów Jakuba Pawlaczyka broni z trudem Kacper Chojnacki i miejscowi pozostają nadal w grze. W odpowiedzi piłkarze z Kamionek próbowali zaskoczyć bramkarza Poznaniaków strzałem z rzutu wolnego, ale Michał Pecold poradził sobie bardzo dobrze z tym uderzeniem. W końcówce DWL miała jeszcze okazję po stałym fragmencie gry na odwrócenie losów spotkania, ale strzał głową był niecelny. Był to ostatni ofensywny akcent tego meczu, który zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Spotkanie toczone w niezłym tempie, licznie zgromadzona publiczność na pewno się nie nudziła. Zabrakło jedynie bramek no i może kiełbaski z grilla.

Avia Kamionki - Wiara Lecha 0:0

Avia Kamionki: K. Chojnacki, M. Ratajczak (M. Ciszewicz 85'), M. Gajewski, M. Bosacki, B. Kania, A. Miążek, M. Olejniczak, K. Surdyk (M. Staszak 55'), B. Kubicki, B. Szar, M. Tytman (R. Hrynko 88').

Wiara Lecha: M. Pecold, M. Smuniewski, M. Niedźwiedzki (P. Olaszczyk 65'), M. Dąbrowski, T. Smura, S. Makowski, J. Pawlaczyk, M. Łaszyński, Sł. Makowski (F. Bin 78'), K. Szulc (M. Bednarek 57'), D. Kaczmarek.