Puchar Polski - okręg Poznań - III runda

Ilość widzów: ok. 60

Data: środa, 20 wrzesień 2017 16:30

Lokalizacja: Plewiska

W meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Szturm Junikowo podejmował rezerwy Lecha Poznań.

Dla Szturmu było to nie lada wydarzenie na swoim obiekcie w Plewiskach gościć takiego rywala. Od początku wiadomo było, że raczej to nie A-klasowiec będzie faworytem tego meczu. Ekipa Ivana Djurdjevicia na ten mecz nie przyjechała w najmocniejszym składzie, ale od początku widać było kto tu gra w III lidze, a kto jest A-klasowym średniakiem. Strzelanie Lechici zaczęli w 13 minucie za sprawą Arkadiusza Kaczmarka. Chwilę później sędzia podyktował dla gości rzut karny, który pewnie wykorzystał Michał Skóraś. Co ciekawe dziesięć minut później ponownie bramkę strzelił Skoraś i to ponownie z karnego. W 31 minucie sytuację sam na sam wykorzystał ponownie Kaczmarek i na tym skończyło się strzelanie w piewrszej połowie. Mimo tego, że przez kwadrans Lechici bramki już nie strzelili to ta część meczu wyglądała tak jak cała połowa, czyli Szturm praktycznie nie był w stanie wyjść z własnej połowy. Nie było się co oszukiwać, w drugiej połowie gra szła o to, żeby nie skończyło się dwucyfrówką.

Szybko jednak te  marzenia poszły w niepamięć. Wynik 10-0 był już w 61 minucie. W ciągu pierwszych 16 minut drugiej połowy zespół Djurdjevicia trafił do bramki sześciokrotnie. Trzy z tych bramek zdobył Marek Mróz, a po jednej dołożyli Michał Cywiński, Hubert Sobol i Tymoteusz Klupś. Zespół Szturmu ewidentnie opadł z sił i nie dał rady psychicznie zdzierżyć tego starcia. Inna sprawa, że skład Szturmu też nie był pierwszego sortu, bo na bramce stał nominalny obrońca. Mecz finalnie skończył się wynikiem 12-0 bo po bramce dołozyli jeszcze Klupś i Sobol.

Szturm zakończył więc przygodę z Pucharem Polski bardzo boleśnie, a Lech zgodnie z oczekiwaniami gra dalej. Kolejnym rywalem będzie zwycięzca meczu Orły Kruka Rogoźno - Nałęcz Ostroróg, który odbędzie się 26 września.

Szturm Junikowo – Lech II Poznań 0:12 (0:4)

Bramki: Kaczmarek A. (13., 31.), Skóraś (15. -karny, 26. -karny), Mróz (48., 57., 59.), Cywiński (55.), Sobol (58., 90.), Klupś (61., 75.)